LiveZilla Live Chat Software
Dünya Çay Çeşitleri

Canlı Destek

LiveZilla Live Chat Software

Sayaç

9199493
BugünBugün13365
DünDün34566
Bu AyBu Ay100001
ToplamToplam9199493

Kimler Çevrimiçi

820 ziyaretçi ve 193 kayıtlı kullanıcı çevrimiçi

Kitap

İSTER KARGO, İSTER MOTORLU

KURYE İLE ANINDA TESLİM

DÜNYA ÇAY EVİ SİZİN İÇİN ÖNEMLİ OLACAK BİLGİLERİ ARAŞTIRDI

 

Çayın kitabını  ve çayın kronolojisini ilk yazan Dünya Çay Evi bir yıllık araştırması sonunda dünyada çay dendiğinde Siyah Çay, Yeşil Çay, Rooibos Çayı, Honey Çayı, Pu-erh Çayı, Oolong Çayı, Beyaz Çay, Organik çay, Bitki Çayları, Meyveli Çaylar, Lüks Çaylar, Hediyelik Özel Hasat Çayları, Meyveli Çaylar, Çok Pahalı Olan Yılda Çok Az Üretilen Nadide Çaylar, Diyet  Çayları  şu çayları bu çayları tün dünya genelinde araştırdığımızda 2700 den fazla çay çeşidi olduğunu tespit ettik.

Ama aslında çay sadece üç çeşittir. Siyah çay, ülkemizde en yoğun içilen, fermente edilmiş ve fırınlanış daha sonra da paketlenmiş olan türüdür.

Özellikle Japonlar ve Çinliler tarafından zevkle içilen yeşil çay, siyah çayın aksine fırınlanmamış ve fermente edilmemiştir. Daha çok zayıflama amaçlı tüketilen bu çayın aktioksidan özelliği siyah çaydan fazladır.

Diğer üçüncü çeşit olan çayda  Oolong çayıdır. Kısmen fermente edilen ve yeşilimsi-kahverengi rengini vermesi için kavrulmuş olan oolong çayıdır.

Son olarak beyaz çay’da hiç bir işlemden geçirilmeden saf şekilde tüketime sunulan beyaz çaylar dünyanın belli başlı yerlerinde üretimektedir.

Orange pekoe, souchong gibi terimler farklı çay türlerini işaret etmez. Bunlar daha çok bu çay yapmak için kullanılan yaprak büyüklüğü ve görünümü ile alakalıdır. Örneğin, Orange Pekoe, tomurcuklar ve çay bitkisinin en iyi yapraklarından elde edilir. Souchong’da ise çay yapraklarının daha küçük parçalar elde edilir.

zaten aslında ot diye nitelendirdiğimiz çaylar bildiğimiz çay kategorsinden değildir ama çay gibi demlediğimiz için tüm dünya halk dilinde onlarda çay sınıfında anılmaktadır. Zaten aromalı olan tüm çaylarda her gün daha da artmaktadır. Dünya çay duayenleri ve üreticileri piyasa da değişiklik yaptıkça  bu çay sayısı çok daha çokda artacaktır.

Dünya Çay Evi’nde dünyada kimsede olmayacak kadar çay çeşidi bulunmaktadır. Bizi takip etmeye devam ediniz. Dünyada bulunan aklınıza takılan tüm çaylar hakkında bize instagram - facebook yada linkendlin den takip ederek yazmanız yeterli olacaktır. Çünkü;


Dünya Çay Evi, denince akla sadece dünyadaki tüm çaylar gelmektedir.

ABD de Biz

ABD'de Biz

Dünya Çay Evi

Çay'ın Sağlık Tablosu

Kombuchai Tea

KOMBUCHAİ TEA

TÜM FAYDALARI

Çayın Kronolojisi

Çayın Faydaları

ÇAY'ın 

Bilmediğimiz Faydaları

Çay Nasıl Demlenir

Çay Nasıl Demlenir?

 

 
 

 

Çay Ya Sağlık Verir Ya Kazandırır Her İkisinde de Kazanan Siz Olursunuz

 

 

 

 

 

 

 
.
ÖDEME YÖNTEMLERİ HESABIM YARARLI LİNKLER BİLGİ KAYNAĞI DÜNYA ÇAYEVİ YARDIM ve DESTEK

 

Giriş

Şifremi Unuttum

Sepetim

Kargo Hakkında

Gizlilik Politikası

Şartlar ve Koşullar

Bizden Haberler

SSS

Kariyer

Ortaklıklar

Site Haritası

Dünya Çay Evi

Hakkımızda

İadeler

Mimar Sinan Mh. Rumeli Cad. No:3 Esenler / İstanbul

Tel  : 0212 589 94 42

Gsm: 0532 582 44 17

E-Posta: ilgaz.bilhan@gmail.com