Dünya Çay Evi Gıda San ve Tic A.Ş
Havlıcan Bitki Çayı Havlıcan Bitki Çayı Havlıcan Bitki Çayı Havlıcan Bitki Çayı
Havlıcan Bitki Çayı

Zencefilgillerden olan Havlıcan Otu, ıtırlı bir bitki çeşididir. Doğu Asya’da yetişmekte olup oldukça dikkat çeken güzel bir çiçeği olan çok yıllık ve otsu bir bitki türüdür. Kökünün sap kısımları baharat üretiminde kullanılmaktadır. İçinde Alpinol ve Alpinin maddeleri bulunmaktadır.

12,90 TL

Adet

Sipariş Özetiniz

           Sipariş Toplamınız :
,00 TL
            Kargo Bedeli          :
,00 TL
            Ödeme Tutarı        :
,00 TL
   
Havlıcan otunun bir diğer adı, Çin Zencefilidir. Görüntüsü itibariyle zencefili andırmaktadır ancak tadı zencefilinkine pek benzememektedir. Hafif acımsı bir lezzeti vardır. Havlıcan otunun asıl kullanılan kısmı, toprak altında yer almakta olan gövde kısmıdır. Havlıcanın kök kısmı; çay olarak ve doğal ilaç yapımında kullanılmaktadır. Havlıcan yağı nasıl elde edilir? Su ile damıtılması sonucunda havlıcan yağı elde edilmektedir. Havlıcan kökünün özellikle Hindistan ve Güneydoğu Asya mutfaklarında önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu bitki yaş olarak kullanılabileceği gibi kurutularak da kullanılabilmektedir.
 
İçindekiler: Havlıcan Otu
 
Yapılışı: 2 çay kaşığı kadar havlıcan kökünün öncelikle ince kıyılması gerekmektedir. Üzerine 300 ml kadar kaynar su eklendikten sonra 5 dakika kadar demlenmesi beklenmelidir. Demi süzülerek tüketilmelidir.
 
Net: 50 gr
 
Ortalama: 30 bardak
© Copyright 2017 Yazılım ve Tasarım NoyaWeb