Dünya Çay Evi Gıda San ve Tic A.Ş
Champagne Formosa Oolong Çayı Champagne Formosa Oolong Çayı Champagne Formosa Oolong Çayı Champagne Formosa Oolong Çayı
Champagne Formosa Oolong Çayı

Çayın şampanyası muhteşem bir tat muhteşem bir koku ve muhteşem bir çay.

32,90 TL

Adet

Sipariş Özetiniz

           Sipariş Toplamınız :
,00 TL
            Kargo Bedeli          :
,00 TL
            Ödeme Tutarı        :
,00 TL
   
 Çin’nin Fujian bölgesinde yetişen yeşil çay yapraklarından  toplanıp üretilen Oolong yarı fermente olarak adlandırılan farklı bir çay kategorisidir. Dem rengi ve içimi olarak yeşil çaya benzerlik göstermekle birlikte, kendine özgü bir içimi bulunmaktadır. Şık metal tasarımlı kutusu ile kendinizi ve sevdiklerinizi özel hissettirmek için alabileceğiniz sağlıklı bir hediye alternatifidir.
 
Oolng çayının yaklaşık 1000 yıl önce Çin’in Fujian bölgesinde, soyadı Oolong olan kişi tarafından bulunduğu bilinmektedir. Oolong çayının ilk çıkışı Çin olmasına rağmen, 1800’lü yıllarda Oolong çayı Tayvan’a gelmiş ve buranın uygun iklimi sebebi ile çok iyi Oolong çayları elde edilmeye başlanmıştır. Şu anda en üst kalitede Oolong çayları Tayvan’dan ithal edilmektedir.
İçindekiler: Oolong çayı 
 
Yapılışı :  85°C – 95°C sıcaklıktaki 250 ml suya 1 çay kaşığı eklenerek 3-5 dakika demlenmesi önerilir. Aynı çay 3 defa demlenebilir.
 
Net: 50 gr  
 
Kaç Fincan çıkar:   30 fincan
 
Oolong Çayı Nasıl Demlenir:
 
Oolong çayını demlerken dikkat etmemiz gerekenler vardır.
 Bu yüzden suyun sıcaklığı çok önemlidir ve kaynar olan suyumuz  yaklaşık 85 derecelik su ile ortalama 4 dakika demlenmesi önerilir. Çay suyunu çok kaynatmak devamlı suda kalması suyun oksijenini azaltacağından çayın tadını da değiştirecektir. Ayrıca Her zaman klorsuz ve taze kaynak suları kullanınız.
© Copyright 2017 Yazılım ve Tasarım NoyaWeb